PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

19wrz

Tajemnice codzienności w skansenie

W drugą niedzielę września w pszczyńskim skansenie obchodzono Europejskie Dni Dziedzictwa. Wspólnym dla całej Polski tematem tegorocznego święta zabytków kultury Starego Kontynentu były „tajemnice codzienności”.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny. Głównym jego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny. Polska włączyła się do tego projektu w 1993 roku.

„Tajemnice codzienności” to przede wszystkim spojrzenie na dziedzictwo niematerialne, które jest kwintesencją bycia tu i teraz, pokazuje kreatywność ludzi, wspólnotę kulturową i historyczną, a także zachęca do odkrywania nieznanego i przywołania zapomnianego.

Koordynatorem projektu był Narodowy Instytut Dziedzictwa.

W niedzielę skansen można było zwiedzić z przewodnikiem, a także wziąć udział w warsztatach florystycznych.


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów