PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

07wrz

Europejskie Dni Dziedzictwa 2012

Tajemnice codzienności w skansenie

W najbliższą niedzielę, tj. 9 września zapraszamy do pszczyńskiego skansenu na Europejskie Dni Dziedzictwa. Hasłem tegorocznego święta zabytków kultury Starego Kontynentu są „tajemnice codzienności”.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny. Głównym jego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny. Polska włączyła się do tego projektu w 1993 roku.

Temat „tajemnice codzienności” ma przywołać spojrzenie na dziedzictwo niematerialne, które jest kwintesencją bycia tu i teraz, pokazuje kreatywność ludzi, wspólnotę kulturową i historyczną, a także zachęcić do odkrywania nieznanego i przywołania zapomnianego.

Skansen będzie otwarty od godz. 10.00 do 18.00. O godz. 13, 14, 15 i 16 będzie można go zwiedzić bezpłatnie z przewodnikiem. W programie również warsztaty florystyczne, m.in. robienie kwiatów z bibuły. Będzie też można poznać lokalnych twórców ludowych, artystów rękodzielników. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów