PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

21kwi

Tak będzie wyglądał Skansen...

Jak już informowaliśmy, projekt "Rozbudowa Skansenu Zagrody Wsi Pszczyńskiej - rozwój infrastruktury zaplecza turystycznego w Pszczynie", przygotowany przez firmę EPIBUD z Pszczyny na zlecenie i przy współpracy Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej otrzymał wsparcie w wysokości 3,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-213. Gmina Pszczyna, jako właściciel skansenu, opracowała i złożyła we wrześniu ubiegłego roku wniosek o dotację do Urzędu Marszałkowskiego. Pozytywna decyzja o dofinansowaniu projektu w wysokości 85 proc. zapadła w czwartek 30 marca. Całkowity koszt inwestycji, której zakończenie planuje się na rok przyszłym wynosi blisko 4 mln zł.

  

Gotowa jest już wstępna wizualizacja, która przedstawia zaprojektowane obiekty, m.in. bramę wejściową, budynek wielofunkcyjny ze sklepem, ekspozycjami, zapleczem sanitarnym i gospodarczym, a także drewnianą altanę. Po rozbudowie na skansenie obok stałych ekspozycji będzie można także organizować wystawy czasowe oraz widowiska plenerowe. Przygotowana zostanie również całoroczna oferta edukacyjna.


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów