PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

21lip

"4 ŻUBRY" i "DWADZIEŚCIA DUKATÓW PSZCZYŃSKICH"

Zapraszamy do zakupu dwóch monet okolicznościowych:

1. 4 ŻUBRY

Dla miłośników numizmatyki prawdziwy rarytas, a dla wszystkich pamiątka na zawsze. Teraz każdy może stać się właścicielem monety okolicznościowej o nominale "4 żubry", którą wyemitowała Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej , a wybiła Mennica Śląska. Na awersie umieszczono wizerunek żubra i nazwę "Pokazowa Zagroda Żubrów", natomiast na rewersie herb Pszczyny. Numizmat wykonano z ogromną dbałością o detale w tombaku. Wyróżnia go efektowny projekt graficzny. Moneta miała swoją premierę podczas ubiegłorocznych Dni Pszczyny. Wybito ją z okazji pierwszej rocznicy otwarcia zagrody w zabytkowym parku pszczyńskim. Ten niezwykły dukat można kupić w Skansenie - Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Biurze Informacji Turystycznej (Brama Wybrańców) i Pokazowej Zagrodzie Żubrów. 

2. DWADZIEŚCIA DUKATÓW PSZCZYŃSKICH

Nie tylko dla kolekcjonerów!
Z okazji 20-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego Rada Miejska w Pszczynie wyemitowała monetę okolicznościową o nominale 20 dukatów pszczyńskich. Dla miłośników numizmatyki to prawdziwa gratka, a dla wszystkich pamiątka na zawsze. Moneta może być również doskonałym upominkiem.
Awers z fragmentem obrazu Jana Matejki „Kazanie Skargi”, którego kopia wisi w sali sesyjnej pszczyńskiego ratusza, natomiast na rewersie umieszczono herb Pszczyny.
Numizmat wybity przez Mennicę Śląską wykonano z ogromną dbałością o detale w stopie Nordic Gold. Wyróżnia go efektowny projekt graficzny i niski nakład.
Tę niezwykłą monetę można już kupić w Biurze Informacji Turystycznej (Brama Wybrańców), Pokazowej Zagrodzie Żubrów i w Skansenie.


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów