PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

22cze

„SKARBY STAREGO KSIĘCIA” PRZYGODOWA GRA TERENOWA PROMUJE PSZCZYŃSKIE ATRAKCJE

Mieszkańcy naszego regionu, którzy lubią przygody powinni już dziś zaplanować przyjazd do Pszczyny w dniu 26 czerwca br. (sobota).  Tego dnia odbędzie się druga edycja gry miejskiej, która w zeszłym roku okazała się dużym sukcesem. W tym roku zadaniem uczestników będzie rozwikłanie sprawy zleconej przez samego księcia Jana Henryka XI Hochberga.

Pszczyński książę i zarazem zapalony myśliwy organizuje w Pszczynie polowanie. Przyjazd zapowiedzieli jak zwykle znamienici goście. Jest tradycją, że książęce polowania otwiera sygnał z myśliwskiego rogu zwanego Plessówką. Jakież jest zatem zdziwienie księcia, który nagle stwierdza, że róg zniknął! Czy książę go zgubił? A może ktoś ukradł skarb księcia, chcąc zawstydzić go w oczach gości? Trzeba tę sprawę zbadać dogłębnie, a zarazem dyskretnie, bo rozgłos dla tej sprawy jest szalenie niewskazany.

Jak wziąć udział w grze?
Żeby wziąć udział w przygodzie wystarczy przyjechać w dniu gry do Pszczyny i zgłosić swój udział. Rejestracja zespołów (od 2 do 4 osób, w tym jedna osoba musi być pełnoletnia) odbywa się w pszczyńskim biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców na Rynku od 16.00 do 18.30 (lub do wcześniejszego wyczerpania 300 miejsc dla uczestników gry). Gra rozpocznie się o 19.00, a uroczyste zakończenie zaplanowano na 21.30. Czy usłyszymy wtedy sygnał z zaginionej Plessówki? I kto wygra Skarby Starego Księcia: pobyt
w pszczyńskim pensjonacie „Piano Nobile” wraz ze wspaniałą kolacją i inne nagrody?

O Starym Księciu słów kilka
Jan Henryk XI Hochberg (książę pszczyński, 1855-1907) był postacią nietuzinkową. Dokonał przebudowy pszczyńskiego zamku, w trakcie której powstała Sala Lustrzana. Sprowadził na ziemię pszczyńską żubry w 1865 roku. Organizował w Pszczynie cesarskie polowania, które przyciągały najważniejsze postaci ówczesnej Europy. Był w pierwszej piątce najbogatszych ludzi w Prusach w początkach XX wieku. Przedsiębiorczość łączył z klasą i sympatią wobec ludzi, które zjednały mu między innymi przywiązanie jego synowej - pszczyńskiej księżnej Daisy.

Czym jest gra książęca ?
Gra książęca „Skarby Starego Księcia” to gra miejska łącząca podchody i happening teatralny. Uczestnicy będą wykonywać zadania w okolicach pszczyńskiego rynku, Zagrody Żubrów, Skansenu i parku, dzięki czemu gracze poznają najciekawsze zakątki miasta.

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury,
a producentem  wykonawczym firma Silesia Events. Głównym Sponsorem Gry jest Kawiarnia-Lodziarnia „Dolce Vita”  oraz pensjonat „Piano Nobile”. Patronat medialny nad imprezą objął portal pless.pl oraz „Głos Pszczyński”.

Dodatkowych informacji o grze udziela:

Beata Rozmus
Kierownik Referatu Promocji
Urząd Miejski w Pszczynie
tel. (32) 449 39 43
e-mail: brozmus@pszczyna.pl
 


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów