PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

16cze

Moneta 20 DUKATÓW PSZCZYŃSKICH

Nie tylko dla kolekcjonerów!
Z okazji 20-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego Rada Miejska w Pszczynie wyemitowała monetę okolicznościową o nominale 20 dukatów pszczyńskich. Dla miłośników numizmatyki to prawdziwa gratka, a dla wszystkich pamiątka na zawsze. Moneta może być również doskonałym upominkiem.
Awers z fragmentem obrazu Jana Matejki „Kazanie Skargi”, którego kopia wisi w sali sesyjnej pszczyńskiego ratusza, natomiast na rewersie umieszczono herb Pszczyny.
Numizmat wybity przez Mennicę Śląską wykonano z ogromną dbałością o detale w stopie Nordic Gold. Wyróżnia go efektowny projekt graficzny i niski nakład.
Tę niezwykłą monetę można już kupić w Biurze Informacji Turystycznej (Brama Wybrańców), Pokazowej Zagrodzie Żubrów i w Skansenie.

Zapraszamy do zakupu wybitej na zlecenie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej monety o nominale 4 Żubry. Numizmat zawiera wizerunek żubra i nazwę „Pokazowa Zagroda Żubrów” na awersie i herb miasta na rewersie.

Moneta została wybita w tombaku.

 


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów