PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

06maj

Skarby Starego Księcia...

Uwaga! Zmiana terminu NOCNEJ GRY KSIĄŻĘCEJ. Impreza odbędzie się 26 czerwca!

Ze względu na zaistniałą sytuację powodziową DRUGA EDYCJA NOCNEJ GRY KSIĄŻĘCEJ odbędzie się 26 czerwca 2010r., nie jak to było planowane w najbliższą sobotę ( 22 maja 2010r.)

Zapraszamy na drugą edycję „Nocnej gry książęcej”, która odbędzie się w sobotę, 22 maja w ramach pszczyńskiej odsłony Nocy Muzeów.

Bohaterami tegorocznej edycji gry książęcej będą: książę pszczyński Jan Henryk XI zwany Starym Księciem oraz sami gracze, którzy wcielą się w bardzo wyjątkowe role!

O Starym Księciu słów kilka

Jan Henryk XI Hochberg (książę pszczyński, 1855-1907) był postacią nietuzinkową. Dokonał przebudowy pszczyńskiego zamku, w trakcie której powstała podziwiana do dziś Sala Lustrzana. Sprowadził żubry na ziemią pszczyńską w 1865 roku. Za jego czasów zwyczajem stały się cesarskie polowania w Pszczynie, które przyciągały najważniejsze postaci ówczesnej Europy. Tchnął ducha nowoczesności w tyski browar i w wiele innych przedsięwzięć, którymi zarządzał. Był w pierwszej piątce najbogatszych ludzi w Prusach w początkach XX wieku. Przedsiębiorczość łączył z klasą i sympatią wobec ludzi, które zjednały mu m.in. przywiązanie jego synowej - pszczyńskiej księżnej Daisy.


W sobotę, 22 maja trzeba być w Pszczynie

Mimo swych zasług postać Jana Henryka XI Hochberga jest mało znana. Dlatego właśnie Stary Książę będzie głównym bohaterem tegorocznej edycji „Nocnej gry książęcej”. Zwycięzcy gry zdobędą Skarby Starego Księcia i atrakcyjną nagrodę, ufundowaną przez sponsora.

Czym jest „Nocna gra książęca”?

„Nocna gra książęca” „Skarby Starego Księcia” to gra miejska łącząca podchody i happening teatralny. Uczestnicy będą wykonywać na trasie gry ciekawe zadania i spotykać postaci
z przeszłości Pszczyny. Gra będzie toczyła się w okolicach rynku, Pokazowej Zagrody Żubrów, Skansenu i parku, dzięki czemu gracze poznają najciekawsze zakątki miasta.


Jak wziąć udział w grze?

Udział w grze jest bezpłatny i wymaga rejestracji zespołu do gry. Zespoły mogą liczyć od 2 do 4 osób, w tym jedna z osób musi mieć ukończone 18 lat. Rejestracji dokonuje się osobiście w dniu gry, czyli w sobotę, 22 maja od godz. 16.00 w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców (przy wejściu do zamku). Rejestracja zespołów zakończy się o godzinie 18.30 lub wcześniej, w razie wyczerpania limitu 300 uczestników gry.

Start gry dla zarejestrowanych zespołów nastąpi o godz. 19.00 z pszczyńskiego rynku. W tym samym miejscu planowane jest też uroczyste zakończenie gry o godz. 21.30. Na zwycięzców czekają nagrody: trzy kolacje o wartości 300 zł każda oraz nocleg ze śniadaniem i kolacją w pszczyńskim pensjonacie PIANO NOBILE.

Zapraszamy na stronę internetową gry

Zapraszamy na stronę www.pszczyna.pl. Wkrótce będzie tam można znaleźć więcej informacji o grze i rejestracji zespołów oraz przeczytać regulamin imprezy.

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Głównym sponsorem jest Kawiarnia-Lodziarnia DOLCE VITA oraz pensjonat PIANO NOBILE. Patronat medialny nad imprezą objął „Głos Pszczyński” i portal www.pless.pl.


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów