PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

24mar

Zaproszenie - "Wielkanoc po Ślonsku"

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zapraszamy 7 kwietnia o godzinie 16.00 do Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej na imprezę kulturalno-regionalną "Wielkanoc po Ślonsku".

Podczas imprezy nastąpi wręczenie nagród w konkursie plastycznym na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną oraz odbędą się występy zespołu regionalnego "Radostowianki", zespołu tanecznego "Jedynka" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie i młodzieży z kółka teatralnego działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Występom towarzyszyć będzie degustacja wypieków świątecznych dostarczonych przez lokalne piekarnie, pokaz ozdabiania pisanek, wystawa palm wielkanocnych oraz wystawa książek popularnonaukowych i literatury pięknej - "Motywy Wielkiej Nocy w literaturze".

Na imprezę serdecznie zapraszają organizatorzy: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, "Głos Pszczyński" oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie.

Wstęp wolny!


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów