PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

16sie

Festiwal śląskich gier i zabaw "Śląski graczki i łonaczki"

Pograć w cymbergaja, zakręcić zuską czy pobawić się pupynsztubą - w taki sposób będzie można spędzić ostatnią niedzielę wakacji w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej podczas festiwalu "Śląskie graczki i łonaczki"

W niedzielę 28 sierpnia w Skansenie będzie można sobie przypomnieć dawne i nieco zapomniane już sposoby spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Nie tylko najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cymbergaju, chodząc na szczudłach czy grając w sztylowego golfa. Animatorzy przypomną także jak kręcić zuską czy bawić się pupynsztubą.

W ramach festiwalu dzieci będą też mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych dla dzieci w ramach projektu "Terapia Uśmiech", koordynowanych przez Zofię Siwy, malarkę i projektantkę książek dla dzieci. Warsztaty poprowadzą utalentowani młodzi pasjonaci sztuki: Marta Czepczor, Roksana Fabiszewska, Angelika Kręcichwost, Kacper Kościółek i Michał Moskal.

Festiwal śląskich gier i zabaw "Śląskie graczki i łonaczki" odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji - 28 sierpnia w godzinach 13.00 - 18.00 w pszczyńskim Skansenie. Bilet wstępu dla wszystkich będzie kosztował 5 zł.

Organizacja festiwalu "Śląskie graczki i łonaczki" współfinansowana jest ze środków finansowych Powiatu Pszczyńskiego.


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów