PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

03cze

W Skansenie po raz 40. zagrają zespoły ludowe

40. Spotkania pod Brzymem, czyli jeden z najstarszych w Polsce przeglądów zespołów ludowych oraz 16. Mały Brzym, czyli prezentacja dziecięcych zespołów regionalnych - to czeka nas w niedzielę 5 czerwca w pszczyńskim Skansenie.

Wszystko zaczęło się w 1976 roku. Aleksander Spyra wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pszczyńskiej zorganizował w pszczyńskim Skansenie przegląd zespołów regionalnych ziemi pszczyńskiej. W tym roku Spotkania pod Brzymem (czyli modrzewiem) odbędą się już po raz 40. 5 czerwca na dużej scenie w pszczyńskim skansenie wystąpi kilkanaście "dorosłych " zespołów. Na scenie umiejscowionej w starej części skansenu występy da natomiast kilkanaście zespołów dziecięcych w ramach XVI Małego Brzyma.

Spotkania pod Brzymem o 12.00 zainauguruje uroczysta msza św. w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie. Następnie barwny korowód przejdzie ulicami miasta do pszczyńskiego Skansenu, gdzie o 13.45 nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Kwadrans później rozpoczną się pierwsze występy na obu scenach.

Wstęp do pszczyńskiego skansenu będzie w tym dniu wolny, a wśród skansenowych alejek swoje rękodzieła prezentować będą lokalni rzemieślnicy.

Program:

12.00 msza św. w kościele Wszystkich Świętych w Pszcyznie

13.00 korowód zespołów do Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej

13.45 sadzenie nowych brzymów

14.00 występy zespołów ludowych


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów