PolskiEnglishdeutsch

Kalendarz imprez

19maj

VI Książęca Gra Miejska pod hasłem „Arystokracja się bawi” w Skansenie!

 W sobotę 24 maja br. w trakcie szóstej edycji Gry Książęcej w Pszczynie uczestnicy przeniosą się wyobraźnią do najszczęśliwszych lat małżeństwa księżnej Daisy i Jana Henryka XV Hochberga  i wcielą w bogatych i beztroskich arystokratów z przełomu XIX i XX wieku. W towarzystwie przyszłych dziedziców bajecznej fortuny gracze poznają świat rozrywek sprzed ponad wieku i powalczą o punkty, które zbliżą ich do głównej nagrody gry czyli pobytu w hotelu na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu. Uwaga! Przybycie na grę w stroju nawiązującym do epoki będzie premiowane dodatkowymi punktami.

 Czym jest Gra Książęca?

Gra Książęca to organizowana od 2009 roku bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych fabularna gra miejska. Celem gry jest przybliżanie uczestnikom atrakcji turystycznych Pszczyny, historii miasta i ciekawostek o życiu jego dawnych mieszkańców. Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wszystkie informacje gracze zdobywają w toku zabawy. Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami gry czekają nagrody ufundowane przez Sponsorów.

 Gra rozpocznie się o 16.30, a uroczyste zakończenie zaplanowano na 21.00.

 Dla kogo gra?

Gra Książęca to czterogodzinna impreza łącząca scenariuszowe gry terenowe, podchody, elementy gier komputerowych i RPG. W trakcie gry uczestnicy spotykają postaci dawnych właścicieli Pszczyny
i ich służby i w ich towarzystwie wykonują ciekawe zadania przybliżające historię miasta. Do udziału w grze zachęcamy osoby w każdym wieku, które chcą w ciekawy, aktywny sposób poznać  najciekawsze miejsca w Pszczynie.

 Jak wziąć udział w grze?

Do udziału w grze niezbędna jest rejestracja, która odbędzie się w dniu gry od 14.30 do 16.15 w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców na Rynku. W grze można brać udział indywidualnie lub w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 150 miejsc w grze. Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc na stronie gry www.gra.pszczyna.pl. Z rezerwacji internetowej można skorzystać do 23 maja 2014 (do godz. 23:59) lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc w grze.


Archiwum

Godziny otwarcia

Styczeń, Listopad, Grudzień: od 9.00 do 16.00

Luty, Październik: od 9.00 do 17.00

Marzec, Wrzesień: od 9.00 do 17.00 (poniedziałek - piątek),
10.00 do 18.00 (sobota - niedziela)

Kwiecień - Sierpień: od 9.00 do 19.00

Czy widziałeś już Zagrodę Żubrów w Pszczynie?

Zagroda Żubrów w PszczynieZaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku.

Loga partnerów